Please use this identifier to cite or link to this item: http://ea.donntu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/29871
Title: «Аналіз гірничо – геологічних умов, способів боротьби з пилом та локалізаціх можливих вибухів пилогазової суміші»
Other Titles: An analysis of a geological - geological mind, a way of fighting with a saw and a localization of vibrating sawing sawmill sums
Authors: Пенар, Еліна Сергіївна
Keywords: геологічні умови
пил
вибух
охорона праці
Issue Date: Dec-2018
Publisher: Покровськ: ДонНТУ
Citation: Пенар, Е.С. « Аналіз гірничо – геологічних умов, способів боротьби з пилом та локалізаціх можливих вибухів пилогазової суміші»: Випускна кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня «магістра» за спеціальністю 184 «Гірництво» (спеціалізація «Охорона праці в гірництві») / Е.С.Пенар : Покровськ: ДВНЗ ДонНТУ, 2018.- 64с.
Series/Report no.: спеціалізація «Охорона праці в гірництві»;
Abstract: Вугільна шахта є складним і небезпечним підприємством в силу того, що процес видобутку корисних копалин протікає в незвичайних умовах: в шахті темно, стиснений простір, обумовлені потужністю пластів і оптимальним перетином підготовчих виробок, не рідкі температури які перевищують допустимі норми, примусова вентиляція, виділення шкідливих газів – метана, вуглекислого газу в допустимих пропорціях сірководню, чадного газу та інших, не менш небезпечних виділень. Крім того, процес видобутку вугілля супроводжується рясним пиловиділенням практично при всіх операціях: виїмки вугілля, проведенням підготовчих виробок, навантаженні, транспортуванні, на пересип і т.д. В останні роки проведена велика робота по дослідженню та впровадженню на практиці способів боротьби з рудничним пилом. Проте це завдання під силу лише потужним організаціям, таким як галузеві інститути, які мають достатньо сил і засобів для проведення подібних робіт. Наше завдання проаналізувати технічну літературу з даного питання, способи боротьби з пилом, запобігання і локалізацію можливих вибухів пилу на прикладі шахти «Росія» ГП «Селидіввугілля» і дати відповідні рекомендації. Так само аналізу в межах можливого, за технічною документацією будуть проведені гірничо-геологічні показники за умовами пилоутворення і пиловиділення при виїмці гірничої маси в межах шахтного поля шахти «Росія», а також ефективності застосування попереднього зволоження і зрошення. Мета і завдання дослідження: Метою роботи є розробка заходів щодо боротьби з запиленістю повітря, попередження та локалізації вибухів вугільного пилу в умовах ГП «Селидіввугілля». Основні задачі дослідження: 1. Оцінка застосовуваних способів запобігання пилоутворення в умовах шахти і їх ефективність. 2. Аналіз технологічних схем нагнітання води у вугільні пласти для боротьби з пилом як джерелом профзахворювань і вибухів. 3. Рекомендації для застосування на шахті «Росія» ГП «Селидіввугілля» засобів боротьби з пилом, як джерелом профзахворювань і вибухів.
URI: http://ea.donntu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/29871
Appears in Collections:ОС "Магістр" Гірничого факультету

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
2018_М_ОПГм17-Пенар ЕС.pdf1,7 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.